XIX Turniej piłki nożnej im. ks. Gamańskiego

19 czerwca na Stadionie Miejskim w Nidzicy rozegrano XIX edycję Turnieju Piłki Nożnej Im. Ks . Gamańskiego.

Coroczny, cykliczny turniej organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkołę Podstawową Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy, MKS Start Nidzica oraz Rodzinę i bliskich Księdza Ryszarda Gamańskiego jak zawsze zrzesza do udziału zaproszone reprezentacje szkolne z terenów Nidzicy jak i zaproszone drużyny z Polski i nie tylko.

W tegorocznej edycji udział potwierdziło 7 drużyn ( nie dojechała 8 drużyna turnieju Gimnazjum Nr 2 w Działdowie) które podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne.

W grupie A zagrały: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nidzicy, Gimnazjum nr 1 w Brodnicy, Szkoła Podstawowa w Janowie, Gimnazjum przy ZSO w Nidzicy.
Grupa B w trzy drużynowej obsadzie: Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy, Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy i zaprzyjaźniona z Nidzicą drużyna z Kaliningradu.
W grupach rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym, a dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów rozgrywek.
O miejsce V w turnieju zagrały drużyny z trzecich miejsc w grupach w którym Kaliningrad wygrał 1 do 0 z Janowem.

W pierwszym półfinale Gimnazjum Nr 1 w Brodnicy wygrało 4-0 z Szkołą Podstawową nr 3 w Nidzicy, w drugim meczu półfinałowym Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy wygrała 2-0 z Szkołą Podstawową nr 1 w Nidzicy
W meczu o III miejsce SP 3 w Nidzicy ograło SP 1 w Nidzicy 1-0.
W meczu finałowym Gimnazjum Nr 1 z Brodnicy pokonało Szkołę Podstawową Nr 2 w Nidzicy.

Oprócz rywalizacji sportowej, jak zawsze towarzyszyła dobra organizacja turnieju. Wszystkim uczestnikom zapewniono pamiątkowe tematyczne medale, duży i obfity poczęstunek dla uczestników i gości z pysznym bigosem, grillem, słodkimi bułkami, napojami, nagrody rzeczowe, puchary i statuetki sportowe.
Imprezę jak zawsze odwiedziło wielu gości, którzy w sercu i pamięci mają ks. Ryszarda, jego pracę na rzecz młodzieży i społeczeństwa Gminy Nidzica.

 

[fbcomments]