Rozpocznij aktywnie wiosnę na biegowo lub rowerowo w Wólce Orłowskiej.

W oddalonej o ponad 52 km od stolicy Warmii i Mazur Olsztyna w Wólce Orłowskiej 3 marca 2018 r. odbędzie się bieg pod nazwą „Bieg Tęczowe Łowisko u Źródeł Łyny z Nadleśnictwem Nidzica”.

Po raz trzeci będziemy mieli możliwość przywitania wiosny na biegowo w Wólce Orłowskiej na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Tęczowe Łowisko”. Malownicza wieś położona  nad źródłami rzeki Łyny. Stare mazurskie siedlisko z wieloletnią tradycją to arena zmagań entuzjastów biegania i nie tylko.

Dystans, jaki mają do pokonania biegacze to 5 km. W tym roku organizator zmienił trasę z crossowej na asfaltową. Profil trasy, która jest atestowana zachęca do bicia swoich rekordów życiowych na 5 km.

Na liście startowej jest już ponad 150 nazwisk między innymi Marek Dzięgielewski wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata.

Po biegu głównym odbędą się biegi dla dzieci.

Garść informacji o zawodach. Zapisać się można na bieg przez stronę internetową www.projektigrzyska.pl do 26 marca 2018 r. do godziny 22:00.

Start biegu głównego rozpocznie się o godzinie 12:00. Na linię startu zlokalizowanej na wysokości wsi Łyna zawodnicy będą dowożeni autokarem. Szczegóły będą podane kilka dni przed imprezą na fanpagu Grand Prix Granicy Warmii i Mazur. Meta będzie zlokalizowana w gospodarstwie agroturystycznym „Tęczowe Łowisko”. Od godziny 13:15 rozpoczną się biegi dziecięce w trzech kategoriach wiekowych.

Osoby, które zapiszą się do 26 marca 2018 r. płacą  opłatę wpisową w wysokości 35 zł. Istnieje możliwość zapisów w dniu biegu. Osoby niepełnosprawne oraz powyżej 60 roku życia obowiązuje 50 % zniżki a osoby, które skończyły 70 lat biegną za darmo. Warunkiem w tych przypadkach jest rejestracja przez internet.

W ramach pakietu zawodnik otrzyma: profesjonalny pomiar czasu, numer startowy, wodę Cisowiankę,  kolorowy medal po ukończeniu biegu, upominki od sponsorów w ramach możliwości oraz posiłek regeneracyjny. To nie wszystkie atrakcje jakie przygotował organizator. Z  okazji zbliżającego się święta kobiet każda Pani dostanie na mecie kwiatka. Będzie też można ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaskę a całą imprezę z góry będzie nagrywał dron z którego powstanie film. Wypatrujcie też na trasie naszego fotografa.

W tym samym dniu o godzinie 13:00 rozpocznie się „Rowerowe MTB Po Źródłach Łyny”. Są to pierwsze zawody z cyklu Rowerowe Grand Prix Granicy Warmii i Mazur na dystansie 30 km. Trasa przebiega przez lasy, doliny, jeziora, jary z roślinnością łąkowo–bagienną. Dominują głównie ścieżki leśne i polne. Zapisać można się na stronie www.projektigrzysk.pl. Każdy, kto ukończy rajd otrzyma medal, posiłek regeneracyjny, Wodę Cisowiankę. Więcej informacji można uzyskać w regulaminie oraz na stronie oraz wydarzeniu na fanpage Grand Prix Granicy Warmii i Mazur.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

 

 

 

 

 

[fbcomments]