Ostre strzelanie na inaugurację ligi halowej [Aktualizacja – galeria]

Ruszyła ósma edycja AGG Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej!

17 listopada hala znów pękała w szwach! Zawody organizowane przez MOSiR w Nidzicy pod honorowym patronatem Jacek Kosmala – Burmistrz Nidzicy, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

W tegorocznych rozgrywkach AGG ligi występują aż 23 zespoły podzielone na I i II ligę.

WYNIKI I KOLEJKI

I LIGA
Old Boys – Cuba Napiwoda 3:1 (1:0)
Isoroc Polska – Marian i Przyjaciele 4:1 (1:0)
Nadleśnictwo Nidzica – Blues Brothers Zagrzewo 1:1 (0:0)
Kamet – Fc Miami 2:1 (1:0)
FMR Alpi – Stalmot & Wolmet 3:3 (1:1)
Na Podwójnym Gazie – PKS 1:0 ( 0:0)

II liga
Leuro Yong Boys – Zatorze 2:3 (1:3)
Renegaci Fc – Tartak Skorpion Napiwoda 1:3 (0:2)
Apotex – Polonia Muszaki 1:4 (0:2)
Źródlani Łyna – Kram Nidzica 3:1 (2:0)
Młode Orły – Żelazno 0:2 (0:2)

Następna kolejka rozegrana zostanie w niedzielę, 25 listopada.

Rozpoczęło się halowe granie. Isoroc i Polonia pierwszymi liderami

W sobotę 17 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy zainaugurowane zostały rozgrywki Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej sezonu 2018/2019. Rozpoczęły się rozgrywki Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej nowego sezonu 2018/2019. Jest to prestiżowa impreza sportowa ciesząca się największą popularnością wśród nidzickiej publiczności i przyciągająca tłumy kibiców spragnionych dobrych piłkarskich wrażeń i emocji. W tegorocznych rozgrywkach NHLPN występują 23 zespoły podzielone na I i II ligę.

W I lidze grają Cuba Napiwoda, Na Podwójnym Gazie, Old Boys, Kamet Nidzica, FMR Alpi , Stalmot & Wolmet, Podwórkowy Klub Sportowy (PKS), Isoroc Polska, Fc Miami, Blues Brothers Zagrzewo, Marian i Przyjaciele, Nadleśnictwo Nidzica

W II lidze grają Źródlani Łyna, Apotex, Kram Nidzica, Żelazno, Młode Orły, Zatorze,Leuro Yong Boys, Renegaci Fc, Tartak Skorpion Napiwoda, Polonia Muszaki, KTS Smolany.

Zespoły grają w rundzie zasadniczej systemem każdy z każdym 2×10 minut. Po zakończeniu rozgrywek rundy zasadniczej zespoły w każdej z lig podzielone zostaną (pierwsza szóstka) na grupę mistrzowską, a (druga szóstka) na grupę spadkową.

Spragniona dobrych sportowych emocji nidzicka publiczność licznie przybyła do hali widowiskowo-sportowej na inauguracyjną kolejkę spotkań Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

W zespołach zaszło sporo zmian personalnych w porównaniu z ubiegłymi rozgrywkami nie mniej poziom który zaprezentowali w pełni zadowolił kibiców.

I liga
Old Boys – Cuba Napiwoda 3:1 (1:0). To był szlagier inaugurującej kolejki w którym spotkali się ze sobą zwycięzca ubiegłorocznej edycji z trzecią drużyną a zarazem tryumfatorem Pucharu Ligi. Obydwa zespoły czujnie zagrały, starając się nie stracić gola. W 4 min. Krzysztof Dąbkowski z Cuby nie wykorzystał dogodnej sytuacji do objęcia prowadzenia dla swego zespołu a za chwilę poszła kontra Old Boys i Waldek Pyracki sprytnym zagraniem zmylił czujność bramkarza rywala i zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu. Po zmianie stron Kamil Godlewski trafił piłką w słupek a po kolejnej kontrze Old Boys Marcin Olczak podwyższył prowadzenie dla swego zespołu. Minutę później w słupek bramki rywala trafia również Waldek Pyracki. Na minutę przed zakończeniem
spotkania Kuba Rzepczyński z Cuby zdobywa gola honorowego a wynik meczu ustalił na 1 sek. przed zakończeniem spotkania Waldek Pyracki.
Isoroc Polska – Marian i Przyjaciele 4:1 (1:0). Bardzo szybki mecz, sporo ofensywnych akcji pod jedną jak i drugą bramką, Wynik bezbramkowy długo utrzymywał się na tablicy wyników a  pierwszego gola na 2 sek. przed zakończeniem I połowy zdobył Mateusz Cieślak. Po zmianie stron ten sam zawodnik zdobył jeszcze jednego gola oraz dwukrotnie do bramki
rywala trafiał Cezary Onyszek. Honorowego gola dla zespołu z Janowca zdobył w 18 min. Kamil Rutkowski strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.Nadleśnictwo Nidzica – Blues Brothers Zagrzewo 1:1 (0:0). Bardzo wyrównane spotkanie. Gole w tym meczu padały w samej końcówce spotkania. Prowadzenie dla zagrzewian w 17 min. zdobył Czarek Lewikowski a wyrównał w ostatniej min. Radek Kowalski.

Kamet – Fc Miami 2:1 (1:0). Mecz wyrównany, prowadzenie dla Kametu w 8 minucie zdobył Grzesiu Walkiewicz po ładnej dwójkowej akcji z Kubą Stasiukiewiczem. W 14 min. Fc Mami doprowadza do remisu po trójkowej akcji Kamila Michalskiego, Wojtka Boczkowskiego i Adama Wąsowskiego ten trzeci skierował piłkę do siatki rywala. W 18 min. Tomek Jaroszewski z
Kametu otrzymał czerwoną kartkę a grający w osłabieniu liczebnym jego zespół zdobył zwycięskiego gola po celnym trafieniu Daniela Pawęckiego.

FMR Alpi – Stalmot & Wolmet 3:3 (1:1). Kolejny ciekawy mecz ze sporą ilością goli. Prowadzenie dla Alpi już w 40 sek. zdobył Krzysztof Rama. Do przerwy stan meczu wyrównał Damian Kowalski. Po zmianie stron gole dla zespołu FMR zdobywali Radek Langowski i Kuba Smoliński a dla Stalmotu Oskar Kosiński i Kajetan Stasiukiewcz i ten wyrównany pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Na Podwójnym Gazie – PKS 1:0 ( 0:0). Kolejny wyrównany mecz w którym padł tylko jeden gol a zdobył go grający dla gazowników Alan Zasadzki.

II liga

Leuro Yong Boys – Zatorze 2:3 (1:3). Mecz mógł się podobać, padło sporo goli a o to chodzi w meczu piłki nożnej. W tym wyrównanym spotkaniu gole dla bardziej doświadczonej w ligowych bojach drużynie z Zatorza zdobyli Dawid Duchna -2 oraz Mariusz Kaniecki, dla Leuro Marek Sadowski.

Renegaci Fc – Tartak Skorpion Napiwoda 1:3 (0:2). Mecz mimo dość wyraźnego zwycięstwa bramkowego drużyny Tartaka był wyrównanym spotkaniem. Lepsza skuteczność zadecydowała o zwycięstwie tego zespołu dla którego bramki zdobywali Dawid Sękowski, Rafał Gontarski oraz Piotr Olber, honorowe trafienie dla Renegatów zaliczył Mateusz Żmijewski.

Apotex – Polonia Muszaki 1:4 (0:2). Ciekawe interesujące spotkanie. Obydwa zespoły zagrały ofensywnie a poloniści z Muszak wykazali się skuteczniejsi i pewnie wypunktowali rywala. Gole dla zwycięzców zdobyli Krzysztof Czaplicki -2 oraz Damian Szymanowicz i Kamil Józefowicz, dla Apotexu gola zdobył Wiktor Kordowski.

Źródlani Łyna – Kram Nidzica 3:1 (2:0). Nie ma co ukrywać ale Kram swoją słabą postawą rozczarował w tym spotkaniu. Czołowy zespół II ligi ubiegłorocznych rozgrywek dość wyraźniej uległ ekipie z Łyny dla której gole zdobyli Mateusz Woźniak, Przemek Bandurski oraz Bartosz Mroczkowski, dla Kramu honorowe trafienie zaliczył Mateusz Patkowski.

Młode Orły – Żelazno 0:2 (0:2). Ciekawe spotkanie. Wynik meczu ustalony został już do przerwy. W ostatnich 30 sekundach I połowy żelaźnianie zdobyli dwa gole po strzałach Kacpra Karaszewskiegi i Radka Bogusz czym zapewnili sobie zwycięstwo w tym meczu.

Następna 2 kolejka spotkań w Nidzickiej Halowej Lidze Piłki Nożnej rozegrana zostanie w niedzielę 25 listopada.